کتابخانه شهید ایرج ایزدپناه
 
 
کتابخانه دانشکده توانبخشی یکی از مجموعه کتابخانه های غنی و گسترده از منابع گوناگون در زمینه علوم توانبخشی و طب ورزشی در دانشگاه علوم پزشکی تهران است.این کتابخانه علاوه بر کتب تخصصی ،کتابهایی در زمینه پزشکی ومرتبط با علوم توانبخشی و علوم انسانی را نیز داراست.
هسته اصلی کتابخانه همزمان با شکل گرفتن موسسه عالی توانبخشی در سال 1352 در خیابان 16 آذر با تعداد محدودی از کتاب تشکیل گردید. و سپس با تغییر مکان به داخل دانشگاه تهران در سال 1359 بر وسعت کتابخانه افزوده شد ودر سال 1361 با انتقال دانشکده به پیچ شمیران کتابخانه با وسعت بیشتر و افزایش کتاب های تخصصی به کار خود ادامه داد.


 
کتابخانه دانشکده توانبخشی با متراژ تقریبی 202 مترمربع در طبقه دوم ساختمان روبروی درب اصلی واقع گردیده است. سیستم دستیابی به منابع آن از سال 92 به بعد به صورت سیستم باز می باشد.طبقه بندی کتابها به صورتNLM  رده بندی پزشکی امریکا و بخش کمی به صورت LC کتابخانه کنگره امریکا انجام می گردد.
جهت تهیه منابع اطلاعاتی و تخصصی با انتخاب کتاب توسط اعضای هیئت علمی از کاتالوگ های نمایشگاه بین المللی و تطبیق با مجموعه موجود و تعامل با ناشرین انجام و خریداری می گردد.
کتابخانه دارای 1836عدد کتاب فارسی، 3512 عدد کتاب لاتین، 2016 عدد پایان نامه ها و 260 عدد CD آموزشی می باشد. همچنین این كتابخانه شامل بخش هاي مجموعه سازي، بخش فني، پايان نامه ها، مجلات و آرشيو نشريات، مخزن و امانت مي باشد.