برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
  • تاریخ انتشار : 1402/06/27 - 13:48
  • تعداد بازدید کنندگان خبر : 355
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

اعضای کارگروه رشد و تکامل دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان ضیائیان و مرکز طبی کودکان بازدید کردند

اعضای کارگروه رشد و تکامل دانشگاه علوم پزشکی تهران برای بررسی نیازهای مراکز رشد و تکامل دانشگاه از بیمارستان ضیائیان و مرکز طبی کودکان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده توانبخشی، این بازدید روز یکشنبه 26 شهریور 1402 با حضور دکتر سید احمدرضا خاتون آبادی رئیس دانشکده توانبخشی، دکتر سید حامد برکاتی عضو کارگروه و سایر اعضا برگزار شد.
در ابتدا کارگروه رشد و تکامل دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن بازدید از بخش رشد و تکامل بیمارستان ضیائیان، در نشستی با دکتر محمدسعید طاهری معاون درمان بیمارستان، نیازهای مرکز رشد و تکامل بیمارستان ضیائیان را بررسی کردند.
در ابتدای نشست دکتر طاهری ضمن تبریک ماه ربیع الاول، گزارشی از مراحل پیشرفت مرکز رشد و تکامل بیمارستان شامل نیروی انسانی، نیازهای تجهیزاتی و فضای فیزیکی ارائه کرد.
وی مرکز رشد و تکامل را با توجه به جوانی جمعیت و نیاز جامعه ضروری دانست و تصریح کرد: نتایج برخی فعالیت ها کوتاه مدت است اما مرکز رشد و تکامل برای 20 سال آینده اثرگذار است و کار بزرگی است.
معاون درمان بیمارستان ضیائیان مهمترین دغدغه مرکز را نیروی انسانی تخصصی و فوق تخصصی و مسئول فنی بخش عنوان کرد و از کارگروه و دانشگاه خواست همکاری لازم برای رفع مشکل نیروی انسانی متخصص صورت گیرد.
در ادامه نشست دکتر سید احمدرضا خاتون آبادی عضو کارگروه و رئیس دانشکده توانبخشی ضمن قدردانی از ریاست بیمارستان در این دوره و دوره های گذشته گفت: وضعیت مرکز رشد و تکامل و همچنین خدمات سلامت محور توانبخشی در بیمارستان ضیائیان هر روز رو به رشد بوده و کیفیت خدمات به واسطه حضور اساتید دانشکده و اعضای هیئت علمی و همچنین همکاری کادر مدیریتی بیمارستان ارتقا قابل توجهی داشته است.
وی وضعیت فعلی مرکز رشد و تکامل بیمارستان را مطلوب عنوان کرد و گفت: حضور نیروی تمام وقت در بیمارستان برای پیشرفت فرایند ضروری است و از طرف رئیس دانشگاه، درخواست اجباری شدن طرح برای رشته های توانبخشی به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای تامین نیروی درمانی ارسال شده است.
سپس دکتر برکاتی ضمن قدردانی از میزبانی بیمارستان از کارگروه گفت: چالش های بیمارستان ضیائیان مانند همه مراکز رشد و تکامل کشور است و کمبود نیروی انسانی در بیمارستان مرکز طبی، دانشگاه تبریز، اصفهان، مشهد و ... نیز وجود دارد که این مشکل با تصویب آیین نامه رشد و تکامل مرتفع می شود.
وی تصریح کرد: شروع این گفتمان برای جامعه و  آغاز مراکز رشد و تکامل اقدامی مهم است و برای شکل گیری درست مراکز می بایست تدوین فرایندها و تامین نیروی انسانی به درستی صورت گیرد. برای تامین نیروی مختصص و مسئول فنی، نه پزشک عمومی و نه فوق تخصص بلکه پزشک متخصص کودکان بهترین گزینه است.
دکتر برکاتی در ادامه در خصوص تعرفه های درمانی مراکز رشد و تکامل توضیحاتی ارائه کرد.
در ادامه نشست هر یک از اعضا نظرات و دیدگاه های خود را بیان کردند.
کارگروه در ادامه از مرکز رشد و تکامل بیمارستان مرکز طبی کودکان دیدن کردند و در نشستی با دکتر رضا شروین بدو رئیس بیمارستان ، نیازهای مرکز رشد و تکامل کودکان را بررسی کردند.
در این نشست دکتر بدو گزارشی از پیشرفت یکساله مرکز رشد و تکامل بیمارستان مرکز طبی ارائه کرد و نیروی انسانی در حوزه های توانبخشی را مهمترین دغدغه مرکز رشد و تکامل بیمارستان عنوان کرد و تصریح کرد: همکاری دانشکده توانبخشی با بیمارستان کمک بزرگی به ارائه خدمات سلامت محور با کیفیت مطلوب به جامعه و مطابق با رویکردهای علمی دنیا است.
وی در ادامه در خصوص برون سپاری و درون­ سپاری توانبخشی در بیمارستان، ضرورت طراحی الگوی مناسب در ارجاع بیماران در حوزه رشد و تکامل، بهداشت، توانبخشی و درمان مطالبی ارائه کرد و مرکز رشد و تکامل را فرصت مناسبی برای پرونده الکترونیک بیماران عنوان کرد.
در ادامه نشست هر یک از اعضا نظرات و دیدگاه های خود را بیان کردند.

در انتها مقرر شد کارگروه رشد و تکامل دانشگاه علوم پزشکی تهران، لیستی از نیازمندی های هر دو بیمارستان از نظر تجهیزاتی و نیروی انسانی تهیه کند و در جلسه با معاونت بهداشت برای بررسی و رفع نیاز ها ارائه دهد.

 

  • گروه خبری : حوزه ریاست,ویژه دانشگاه
  • کد خبر : 246442
کلمات کلیدی
سید امیر میری
تهیه کننده

سید امیر میری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
تنظیمات قالب