برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
فیزیوتراپی
فیزیوتراپی

گروه فیزیوتراپی یکی از قدیمی ترین گروه های آموزشی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و از ارکان اصلی تشکیل دهنده آن بود. این گروه درسال 1344  همزمان با تاسیس دانشکده توانبخشی آغاز به کار نموده و ابتدا در مقطع كارشناسي، از سال 1364 در مقطع كارشناسي ارشد و از سال 1378 در مقطع دكتراي تخصصي فيزيوتراپي پذيرش دانشجو داشته است. گروه فیزیوتراپی دانشکده توانبخشی علاوه بر فعالیت های آموزشی و پژوهشی، در زمینه بالینی و درمان در حوزه های مختلف شامل توانبخشی بیماری های عضلانی- اسکلتی، عصبی- عضلانی، قلبی- عروقی، سالمندی، توانبخشی کودکان و فیزیوتراپی ورزشی فعال می باشد.

در حال حاضر این گروه با امکانات آموزشی و پژوهشی در داخل دانشکده (دو کلینیک برای ضایعات اسکلتی-عضلانی، کلینیک تخصصی CP و کلینیک تخصصی ضایعات عصبی-عضلانی، لابراتوارهای تحقیقاتی الکترونوروفیزیولوژی، بیومکانیک، تعادل و راه رفتن) و همچنین با بکار گیری از امکانات آموزشی بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی تهران مانند بیمارستان امام خمینی، مرکز قلب تهران، دکتر شریعتی،  سینا، مرکز طبی کودکان و... در چهار مقطع تحصیلی کارشناسی فیزیوتراپی، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی ورزشی و دکترای تخصصی (PhD) به تربیت دانشجو مشغول می باشد.
گروه فیزیوتراپی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با 18 عضو هئیت علمی با رتبه مربی تا استادی و بیش از 100 دانشجو در مقاطع مختلف رشته فیزیوتراپی بزرگترین گروه دانشکده توانبخشی و همچنین بزرگترین گروه فیزیوتراپی در بین گروه های فیزیوتراپی دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.

تاریخچه تاسیس مقاطع مختلف تحصیلی به شرح زیر است:
1344: اولین دوره کارشناسی فیزیوتراپی
1365: اولین دوره کارشناسی ارشد فیزیوتراپی
1378: اولین دوره دکترای تخصصی فیزیوتراپی
1391: اولین دوره دکترای حرفه ای فیزیوتراپی
1391: اولین دوره کارشناسی ارشد فیزیوتراپی بین الملل
1394: اولین دوره دکترای تخصصی فیزیوتراپی بین الملل

ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و تربیت دانش آموختگان فیزیوتراپی و همچنین ارائه خدمات بالینی جهت بهبود کیفیت زندگی و ارتقاء سلامت جامعه

ارتقا سلامت آحاد جامعه از طریق آموزش دانشجویان فیزیوتراپی و ارائه خدمات بالینی ، مشاوره و بهبود کیفیت زندگی

  • تلفن : 77528469
  • ایمیل : naghdi@sina.tums.ac.ir
تنظیمات قالب