برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
گفتار درمانی
گفتار درمانی

معرفی رشته

رشته گفتاردرمانی با موضوع آسیب شناسی، ارزیابی و درمان اختلالات گفتار، زبان، ارتباط و بلع جزو یکی از رشته های اصلی حوزه علوم توانبخشی می باشد.

تاریخچه رشته در ایران

رشته گفتاردرمانی در سال 1352 در ایران تأسیس شد. در ابتدا این رشته توسط اساتید خارجی تدریس می شد ولی رفته رفته با فارغ التحصیل شدن دانش آموختگان ایرانی، اساتید ایرانی به تدریس و مدیریت این رشته در کشور پرداختند. در سال 1371 اولین دوره کارشناسی ارشد و در سال 1385 اولین دوره دکترای رشته گفتاردرمانی برگزار گردید.

تاریخچه تأسیس رشته گفتاردرمانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

در سال 1374 دانشگاه علوم پزشکی تهران پس از کسب مجوز از وزارت بهداشت، در مقطع کارشناسی و به ترتیب در سالهای 1378 و 1387 در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو اقدام به پذیرش دانشجو کرد. در حال حاضر با پذیرش دانشجودر سطح ملی، در سطح بین المللی هم بر تربیت نیروی متخصص اهتمام دارد.

 

ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی با تربیت دانش آموختگان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، و ارائه خدمات بالینی جهت ارتقاء سلامت جامعه

ارتقاء سطح کیفی خدمات تخصصی شامل پیشگیری، ارزیابی ، تشخیص و درمان، کاهش میزان اختلالات گفتار و زبان در جامعه، و افزایش بهداشت روانی افراد در جامعه

  • تلفن : 77533939 - داخلی 239
  • ایمیل : E-Mail: khoddami@tums.ac.ir
تنظیمات قالب